www.sxc.hu

Najbliższe plany Burmistrz Rumi dotyczyć będą budowy parkingu przy rumskim targowisku, z którego głównie w środę i sobotę korzysta bardzo duża liczba osób.

 Od wielu lat istnieje w Rumi targowisko, stało się już nieodłącznym elementem miasta. Ludzie chętnie zaopatrują się na nim w świeże warzywa i owoce prosto od rolnika, ale i jaja bez pieczątek, kwiaty czy słodycze. Handel kwitnie, kupujących przybywa, tereny dookoła targowiska przepełnione są zaparkowanymi samochodami. Osoby, które przyjeżdżają na zakupy korzystają z parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej i wszystkich wolnych miejsc wokół. Teren między ulicami Świętopełka a Chełmińskiej jest w stanie pomieścić sporą ilość zmotoryzowanych klientów, problem w tym, że teren ten jest strasznie nierówny i przy złej aurze wysiadając można tonąc po kostki w błocie. Sytuacje tę chce zmienić burmistrz miasta.

www.sxc.hu

Od 7 listopada rozpocznie się budowa nawierzchni parkingu pomiędzy ulicami Świętopełka i Dębogórską wraz z dojazdem do ul. Chełmińskiej. – Po zakończeniu inwestycji znacznie poprawi się w naszym mieście komfort życia. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa układu komunikacyjnego miasta, estetyki i wizerunku dla dobra wspólnego – mówi Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala – Kończak. Zakończenie budowy planowane jest na 30 listopada 2011 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.