fot. gk

Według prognoz meteorologów w ciągu najbliższych dwóch dni w regionie wystąpi silny południowo-zachodni wiatr. Może on sięgać prędkość nawet 80 km/h. Na Bałtyku sztorm.

fot. gk

Synoptycy zapowiadają deszcz i wiatr o średniej prędkości 30-40 km/h, a w porywach 70-80km/h. Najsilniej wiać ma nad Bałtykiem, toteż wszystkie kutry i łodzie schroniły się już w czwartek wieczorem w portach.

fot. gk

Centra zarządzania kryzysowego zaleca mieszkańcom regionu, by pozamykali okna i drzwi, zabrali z balkonów i parapetów przedmioty. Podróżujący samochodem powinni zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń, unikać parkowania pojazdów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia. Silny wiatr i spadek temperatury to efekt chłodnego frontu znad Niemiec, który będzie przechodzić nad Pomorzem. W piątek będzie wyraźnie chłodniej i deszczowo, temperatura nie przekroczy 12ºC i będzie wiał dość silny i porywisty, zachodni wiatr. W sobotę nadal deszcz, a temperatura spadnie do 11-13ºC. Ale jest i dobra wiadomość: wiatr pomału zacznie słabnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.