Przedwyborcze zmagania w Lęborku. Już w czwartek w LCK Fregata odbędzie się debata kandydatów do Sejmu.

Tegoroczną kampanię poprzedzającą wybory parlamentarne bez wątpienia charakteryzują różnego szczebla debaty. Również w Lęborku postanowiono zorganizować debatę kandydatów do Sejmu, którzy mieszkają w Lęborku i okolicach  lub są związani z powiatem.

W czwartek w LCK Fregata o godz. 17.30 debatować będą kandydaci z różnych ugrupowań politycznych. Do udziału organizatorzy zaprosili siedmiu kandydatów: Jana Naczk (PiS, 14), Marka Połońskiego (PJN, 11), Piotra Gontarka (SLD,5), Jarosława Milewczyka (Ruch Poparcia Palikota, 5), Krzysztofa Pruszaka (PSL, 10), Mieczysława Meyera (PPP, 1), Alicję Zajączkowską (PO, 9). Dotychczas swój udział potwierdziła połowa z zaproszonych.

Wśród głównych tematów poruszona zostanie kwestia ponad 19% bezrobocia na terenie powiatu leborskiego oraz rozwoju edukacji i oświaty na poziomie ponadgimnazjalnym. Kandydaci wypowiedzą sie także w temacie komisji parlamentarnych, w których chcieliby zasiadać w Sejmie i w których będą pracować na rzecz Lęborka.

Schemat spotkania zakłada krótkie autoprezentacje, serie pytań do poszczególnych kandydatów oraz pytania od publiczności. Planowany czas debaty to 1,5 godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.