Rumskie Ugrupowanie Młodzi i Aktywni (RUMiA) marzy o centrum Rumi i do tych marzeń chce namawiać mieszkańców. W zorganizowanym wydarzeniu, które odbędzie się 17 września w godzinach 15-19 Młodzi i Aktywni będą stawiać budowlę z kartonów. Na kartonach umieszczone będą życzenia odnośnie centrum, które marzy się nie jednemu Rumianinowi.

Happening pod hasłem Budujemy Centrum w Centrum jest żywą formułą wyrażenia potrzeby stworzenia miejsca, które będzie reprezentacyjne dla miasta i będzie koncentrować wszystkich mieszkańców w jednym centralnym punkcie tego miasta, a którego cały czas nie ma. Pomimo że Rumia rozwija się, posiada swoją historię, stała się miastem do którego z roku na rok przekonuje się coraz więcej osób i postanawiają tu zamieszkać. Już utrwaliło się określenie, Rumia sypialnią Gdyni. Miasto nie żyje swoim życiem, może dlatego że brakuje mu właśnie centrum z marzeń. Jak piszą działacze RUMiA marzą między innymi, aby latem mogli moczyć stopy w chłodnej, czystej Zagórskiej Strudze, gdzie przynajmniej w centrum nasza jedyna rzeka powinna być zadbana, a jej brzeg stanowić naturalny miejski bulwar. Chcieliby mieć wielką bibliotekę otwarta 24 h na dobę, z przeszklonymi ścianami tak, aby wpadało tam jak najwięcej słońca, która byłaby miejscem spotkań nie tylko studentów, czytelników czy spragnionych wiedzy, ale też tych, którzy chcieliby skorzystać internetu. – Każdy mieszkaniec bedzie miał okazję wypisać swoje życzenia co do centrum marzeń na kartonowym pudle i ustawić je jako symboliczną cegiełkę na naszej budowie.

Plac budowy będą koordynować nasi spece-budowlańcy i projektanci z Politechniki Gdańskiej.

Chcemy zbudować protootyp centrum marzeń z pustych, niepotrzebnych już kartonowych pudeł. – pisze Sławina Klawiter, współorganizator happeningu i prezes RUMiA. – Celem zgromadzenia jest wywołanie refleksji wśród mieszkańców na temat przestrzeni publicznej w naszym mieście i zachęcenie ich do wspólnej debaty na temat naszych potrzeb w tej materii. Chcemy również pobudzić kreatywność wśród młodych osób włączając ich do „zabawy” w projektowanie centrum. -tłumaczy Sławina Klawiter. Budowli marzeń o centrum należy szukać w najbliższą sobotę, na zbiegu ulic Starowiejska i Dąbrowskiego, pomiędzy niedziałającym sklepem BAZAR a rzeką Zagórzaną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.