fot. sp-siemirowice.edupage.org

Szkoła Podstawowa w Siemirowicach im. Lotników Morskich funkcjonuje od 1961 r. Wybudowano ją w ramach akcji budowy tysiąca szkół na tysiąclecie państwa polskiego. W tej budowie pomagali m. in. okoliczni rolnicy.

W szkole zatrudnionych jest aktualnie kilkunastu pracowników pedagogicznych. Funkcjonuje w niej 6 oddziałów, jeden oddział przedszkolny, a także np. biblioteka. W szkole jest pracownia komputerowa.

fot. sp-siemirowice.edupage.org

Uczniowie szkoły uczestniczą w różnych konkursach organizowanych na szczeblu gminy, powiatu, województwa oraz o zasięgu krajowym.

Przez dyrektora Szkoły i Radę Pedagogiczną zaproszeni byli wszyscy byli pracownicy szkoły oraz absolwenci na obchody 50-lecia w dniu 3 września 2011 r. Tego dnia po południu rozpoczęto w Szkole uroczystości jubileuszowe. Możliwe było zwiedzanie placówki.

Ciekawe były występy zespołów artystycznych w Klubie Garnizonowym w Siemirowicach. Wielkie zasłużone brawa za promowanie kultury kaszubskiej zbierał w klubie Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska. Z radością i werwą członkowie tego Zespołu przyczynili się do uświetnienia tego ważnego – dla Siemirowic – dnia  wykonując koncert. W repertuarze były kaszubskie pieśni i tańce. Z pieśni warto wymienić: „Rëbôcë, rëbôcë cëz wa tu robita”. Zespół prezentował na scenie swój program w strojach kaszubskich. Gratulujemy Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska tak udanego promowania kultury kaszubskiej. Taki dobry zespół niewątpliwie pojawi się jeszcze w kraju i za granicą, czego mu serdecznie życzymy.

Należy dodać, że zespół szkolno-przedszkolny z Bukowiny zaprezentował nieco programu po kaszubsku, przy czym trzech chłopców było w strojach kaszubskich.

Oby na kolejnym 50-leciu Szkoła Podstawowa w Siemirowicach i kultura kaszubska były jeszcze bardziej żywe jak obecnie!
Marian Jeliński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.