Park Dinozaurów w Łebie otwarty

20 września 2010r. | Drukuj

Prawie 20 hektarów powierzchni, 100 prehistorycznych okazów, plac zabaw, galeria bursztynów, wystawa etnograficzna i mini zoo – tak prezentuje się największy w Polsce północnej park dinozaurów, który oficjalnie otwarto w miniony piątek.

„Łeba Park”,  położony  na terenie Gminy Wicko, na specjalne życzenie dzieci czynny jest już od czerwca. Jednak uroczyste otwarcie zaplanowano dopiero na wrzesień. Patronem honorowym całego przedsięwzięcia został senator Kazimierz Kleina, który zwrócił uwagę zebranych na ogromne walory edukacyjne tego miejsca.  – Park dinozaurów to nie tylko eksponaty ponad 100 prehistorycznych gadów, to przede wszystkim ogromny potencjał edukacyjny, bowiem poprzez specjalnie wytyczone i opisane szlaki, odwiedzający otrzymują wiele cennych, a zarazem interesujących informacji – powiedział K. Kleina.

W uroczystościach wzięli także udział Kazimierz Plocie, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Roman Zaborowski Wojewoda Pomorski, Wiesław Kamiński, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji. Nie zabrakło oczywiście dzieci i młodzieży, dla których park ten został zbudowany.

W trakcie otwarcia odsłonięto pamiątkową tablicę z napisem:  Park ten stworzyliśmy dla naszych dzieci, wnuków i dla następnych pokoleń, abyśmy pamiętali o wielkich zmianach, które zaszły na przestrzeni wieków na całym świecie, a także po to, abyśmy dbali o miejsce, w którym dzisiaj żyjemy. Warto dodać, że tylko podczas minionych wakacji park dinozaurów odwiedziło kilka tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Mieszkańcy Łeby wierzą, że park stanie się atrakcją równie wielką, jak pobliskie ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.
Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze