Prawie 20 hektarów powierzchni, 100 prehistorycznych okazów, plac zabaw, galeria bursztynów, wystawa etnograficzna i mini zoo – tak prezentuje się największy w Polsce północnej park dinozaurów, który oficjalnie otwarto w miniony piątek.

„Łeba Park”,  położony  na terenie Gminy Wicko, na specjalne życzenie dzieci czynny jest już od czerwca. Jednak uroczyste otwarcie zaplanowano dopiero na wrzesień. Patronem honorowym całego przedsięwzięcia został senator Kazimierz Kleina, który zwrócił uwagę zebranych na ogromne walory edukacyjne tego miejsca.  – Park dinozaurów to nie tylko eksponaty ponad 100 prehistorycznych gadów, to przede wszystkim ogromny potencjał edukacyjny, bowiem poprzez specjalnie wytyczone i opisane szlaki, odwiedzający otrzymują wiele cennych, a zarazem interesujących informacji – powiedział K. Kleina.

W uroczystościach wzięli także udział Kazimierz Plocie, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Roman Zaborowski Wojewoda Pomorski, Wiesław Kamiński, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji. Nie zabrakło oczywiście dzieci i młodzieży, dla których park ten został zbudowany.

W trakcie otwarcia odsłonięto pamiątkową tablicę z napisem:  Park ten stworzyliśmy dla naszych dzieci, wnuków i dla następnych pokoleń, abyśmy pamiętali o wielkich zmianach, które zaszły na przestrzeni wieków na całym świecie, a także po to, abyśmy dbali o miejsce, w którym dzisiaj żyjemy. Warto dodać, że tylko podczas minionych wakacji park dinozaurów odwiedziło kilka tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Mieszkańcy Łeby wierzą, że park stanie się atrakcją równie wielką, jak pobliskie ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.