Fot. sxc.hu

Prokuratura bada dwa przypadki tajemniczych zgonów kobiet w wejherowskim szpitalu. Obie zmarły po operacji bariatrycznej, czyli po zmniejszeniu żołądka. Ich rodziny twierdzą, że przyczyną śmierci były błędy w sztuce medycznej.

Fot. sxc.hu

Operacją bariatrycznym, czyli chirurgicznemu leczeniu otyłości, poddane zostały dwie kobiety w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Pacjentce z Władysławowa w połowie września br. zmniejszono żołądek, zaś pacjentce z Gdyni założono opaskę zmniejszającą żołądek, a tym samym łaknienie. Obie kobiety w wyniku powikłań zmarły kilka dni po operacji.

Lekarze ze szpitala w Wejherowie nie mają sobie nic do zarzucenia. Twierdzą, że pacjentki były leczone zgodnie ze sztuką medyczną. Każda z nich została zakwalifikowana do operacji według ściśle określonych kryteriów. Jak mówią lekarze, w wypadku takich osób decyzja o operacji jest ostatecznością. Podejmuje się ją tylko wtedy gdy zawiodą inne metody leczenia.  Jednocześnie, z uwagi na  znaczne obciążenie organizmu, jest ona obarczona ryzykiem poważnych  powikłań. Patologiczna otyłość to ciężka choroba, której towarzyszy cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, czy uszkodzenie wątroby.

– Pacjentki były leczone zgodnie ze sztuką medyczną – twierdzi dr med. Maciej Michalik, ordynator oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.
Okoliczności śmierci dwóch pacjentek ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie bada Prokuratura Rejonowa w Gdyni i Wejherowie. Sprawą zainteresował się także Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Przypadki będą zbadane przez konsultantów wojewódzkich z dziedziny chirurgii ogólnej, medycyny ratunkowej, chorób wewnętrznych oraz pielęgniarstwa. Szczegółowa kontrola przeprowadzona zostanie też w szpitalu w Wejherowie.

1 KOMENTARZ

  1. Szpital specjalistyczny ??? haha rzeźnia i łapówkarstwo!!! aż dziwne że dopiero teraz prokuratura dopiero teraz bierze się za Wejherowski szpital. Serdecznie pozdrawiam ordynatora chirurgii dr. Michalika- kiedyś pan zachoruje mam nadzieję że trafi pan na takiego samego lekarza jakim pan jest. Życzę z całego serca to zobaczy pan co znaczy nie mieć pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.