fot. gk

Rumskie skrzyżowanie było miejscem nietypowej konferencji dotyczącej budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. To tutaj, zwłaszcza w godzinach szczytu i dniach wzmożonego ruchu wakacyjnego, tworzą się potężne korki, które zabierają czas i zdrowie kierowcom.

fot. gk

W niespotykanym plenerze odbyła się 12 sierpnia specjalna konferencja apelująca o budowę OPAT. W konferencji wzięli udział przedstawiciele 12 samorządów, między innymi prezydenci Wejherowa i Gdyni – Krzysztof Hildebrandt i Wojciech Szczurek. Konferencja była apelem skierowanym do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka odnośnie budowy drogi alternatywnej dla wielu turystów.

Droga ekspresowa ma omijać Gdynię (od momentu zjazdu z obwodnicy trójmiejskiej), Rumię i centrum Redy. Nowa obwodnica skróciłaby czas jazdy na wakacje w kierunku Półwyspu Helskiego, zlikwidowałaby utrudnienia w poruszaniu się w okresie letnim mieszkańcom.

Planowana Obwodnica Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej ma być drogą ekspresową o długości 14,6 km i łączyć ma drogę S6 z krajową 6 w Redzie.

W ramach poparcia budowy drogi OPAT rozdawane były kartki pocztowe ze znaczkiem, apelem do ministra Grabarczyka. Każdy kto otrzymał kartkę może się podpisać i wrzucić do skrzynki pocztowej oddając swój głos „za” budową drogi.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.