fot. formoza.wp.mil.pl

Plany budynków siedziby jednostek specjalnych GROM i FORMOZA do wglądu dla każdego.  Ściśle tajne informacje zostały bezmyślnie odtajnione. Plany zostały umieszczone w Internecie przy ogłoszeniu przetargu na remont.

fot. formoza.wp.mil.pl

Wszystkie wejścia, wyjścia, usytuowanie pomieszczeń budynków z racji wykonywanych działań przez wojskowe jednostki specjalne powinny być utajnione. Jednak Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Gdyni ogłaszając publiczny przetarg na remont tych obiektów, umieścił plany w internecie, miejscu ogólnie dostępnym wszystkim.

– Nasze wizerunki są tajne, siedziby, wyposażenie. Nawet nie można podawać tego, jak liczne są oddziały specjalne, a tu takie coś. To jakaś kpina. Jeśli tak to wszystko ma wyglądać, to dajmy sobie spokój z tą tajnością – skomentował jeden z komandosów. – To co się stało świadczy o tym, że kontrwywiad wojskowy po prostu u nas nie istnieje – uważa gen. Tadeusz Rusak, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych.

Wojsko usunęło informacje dopiero po interwencji „Rzeczpospolitej”. To samo wydarzyło się już rok temu w 2010 roku jesienią, kiedy to urząd rozpisał przetarg na rozbudowę budynków Morskiej Jednostki Działań Specjalnych FORMOZA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.