fot. gk

Już dziś w Łebie nastąpi uroczyste otwarcie Ścieżki Czasu, w której znajdą się odciski dłoni polskich prezydentów. Jest to zwieńczenie 10 lat starań i tysięcy przebytych kilometrów. Początek uroczystości o godz. 15.00.

Uroczyste otwarcie Alei Prezydentów w Łebie, która coraz częściej nazywana jest Ścieżką Czasu, to efekt dziesięciu lat starań, licznych podróży i rozmów. To kolejna inicjatywa miłośników tego miasta zrzeszonych w stowarzyszeniu Forum Turystyczno-Gospodarczym, których w tym temacie wsparł lokalny samorząd. W alei znajdą się odciski dłoni polskich prezydentów, włącznie z odciskiem obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który udało się zdobyć nie tak dawno, bo w czerwcu tego roku.

fot. gk

Dzisiaj odciski doczekają się swojego miejsca na zrewitalizowanym odcinku ulicy Kościuszki – głównej ulicy miasta. – Z każdym z tych odcisków wiąże się jakaś historia. A to wyjazd do Londynu do prezydenta Kaczorowskiego, a to odciśnięcie dłoni prezydenta Komorowskiego w przeddzień wizyty Baraca Obamy w Warszawie. To jednak przede wszystkim historia determinacji osób, które nie zważając na trudności, doprowadziły całe przedsięwzięcie do końca – mówi Celina Grabowska prezes Forum Turystyczno-Gospodarczego w Łebie.

fot. FT-G Łeba

Na dzisiejsze uroczyste otwarcie władze Łeby zaprosiły licznych gości. Do ostatnich dni trwały spekulacjie, który z prezydentów pojawi się tego dnia w Łebie, a który nie. Wiadomo już, że nie będzie właścicieli dłoni, które zostały odciśnięte w alei. Nie będzie także obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Uroczystego odsłonięcia dokona Jagoda Kaczorowska, córka prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

fot. FT-G Łeba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.