fot. arch.

Rumski dworzec kolejowy został umieszczony w planowanych inwestycjach ministra infrastruktury. Już w przyszłym roku ma się rozpocząć przebudowa dworca.

Ponad 4 miliony złotych ma kosztować modernizacja infrastruktury dworcowej. Remont ma obejmować budynek  wraz z instalacjami. Wnętrze budynku zostanie przearanżowane, lokale handlowe mają znaleźć się w środku budynku, a nie jak dotychczas na zewnątrz. Dworzec zostanie przystosowany dla niepełnosprawnych podróżnych.

fot. arch.

Tunel łączący budynek dworca z peronami nabierze przyjaźniejszego wyglądu. Cały obiekt zostanie wyposażony w monitoring.

Dworzec w Rumi został wpisany w planowane inwestycje ministerstwa infrastruktury, dzięki interpelacji posłanki z Rumi Pani Krystyna Kłosiń. Pani poseł zabiega o sprawę modernizacji od lutego tego roku. – Kilkakrotnie rozmawiałam z ministrem Cezarym Grabarczykiem w sprawie naszego dworca – mówi posłanka.

– Ten remont to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, bo dworzec to wizytówka i ludzie zwracają uwagę na wygląd – dodaje wiceburmistrz Rumi, Marcin Fuchs.

Reorganizacja Dworca Głównego w Rumi zaplanowana jest na rok 2012 – 2013, współfinansowana będzie ze środków budżetu państwa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.