fot. GK

Tegorocznymi laureatami, wybranymi spośród 15 kandydatur, zostali Danuta Stenka – aktorka oraz Andrzej Gąsiorowski – historyk.

Medal Stolema przyznawany jest przez środowisko studenckie – Klub Studencki Pomorania od 1967 roku. Jak co roku miejscem wręczania medali jest Ratusz Starego Miasta Gdańska. Wyróżnienie otrzymują osoby, grupy osób, instytucje, związki i organizacje, które swoją działalnością przyczyniły się do mnożenia i propagowania dorobku i osiągnięć kultury Kaszub i Pomorza.

Danuta Stenka nie kryła wzruszenia, dziękując za przyznanie tak prestiżowej nagrody. – Fakt ten napełnia moje serce radością i dumą, a na pewno zobowiązuje – mówiła aktorka. Szczególne podziękowania złożyła rodzicom oraz śp. babci, dzięki której nauczyła się mówić po kaszubsku.

– Historyk nie może uciekać od trudnych tematów – mówił prof. Andrzej Gąsiorowski, autor książki „Tajna organizacja wojskowa. Gryf Pomorski”. Laureat ucieszył się z przyznanego Medalu Stolema tym bardziej, gdyż docenili jego pracę młodzi ludzie.

fot. GK

Spotkanie swoim występem umiliła Weronika Korthals – Tartas – wokalistka urodzona na Kaszubach.

Klub Studencki Pomorania organizuje szereg licznych przedsięwzięć poczynając od warsztatów, spotkań tematycznych, organizowaniu wycieczek, kursów języka kaszubskiego, konkursów, spotkań z najmłodszymi aby zaszczepić w nich wiedzę o Kaszubach. Pomorania jest członkiem YEN (Youth of European Nationalities), która zrzesza stowarzyszenia mniejszości narodowych i etnicznych.

Galeria

fot. GK

2 KOMENTARZE

  1. Hmm, z tego co mi wiadomo Klub Studencki nosi nazwę „Pomorania”. „Pomerania” zaś to tytuł miesięcznika społeczno – kulturalnego… ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.