fot. sxc.hu

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył tegoroczny sezon letni na czterech gdyńskich plażach i kąpieliskach strzeżonych. 35 ratowników zadba o bezpieczeństwo kąpiących się i plażowiczów.

W Gdyni znajdują się cztery kąpieliska strzeżone: w Śródmieściu (200 m linii brzegowej), Redłowie (200 m), Orłowie (100 m) i Babich Dołach (100 m). Na kąpiel w tych miejscach zezwolił już Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będzie 35 ratowników (po czterech ratowników wodnych i jednym ratowniku medycznym na każde 100 m plaży).

fot. sxc.hu

Gdyńskie służby ratownicze są dobrze wyszkolone oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt motorowodny: dwie łodzie motorowe, skuter z platformą ratowniczą, osiem łódek wiosłowych, pięć kajaków morskich, sprzęt łączności i inne niezbędne urządzenia, dzięki którym ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji.

W 2010 roku uruchomiono stronę www.kapieliskagdynia.pl, dzięki której można na bieżąco śledzić warunki pogodowe, ostrzeżenia i stan kąpielisk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.