fot. Kuba Wojciechowski

21 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Deskorolki. Rumia także świętowała – impreza odbyła się w Skateparku przy ul. Krzywoustego w Rumi – Janowie.

Tego dnia, miłośnicy deskorolki na całym globie spotykają się, aby promować swój ukochany sport. Często jest to ich sposób na życie, w którym oprócz jazdy na desce, swoje miejsce ma moda, muzyka, graffiti czy fotografia.

fot. Kuba Wojciechowski

W ramach Światowego Dnia Deskorolki w Rumi, odbywały się zawody w jeździe na desce w następujących konkurencjach: Hippie Jump Contest, Best Line Contest i Best Trick. Najwyższy Hippie Jump wygrał Michał Gardocki skacząc 115 cm. W Best Line bezkonkurencyjny był Wojtek Szczot, tuż za nim Dorian Butkiewicz (obaj z Gdyni), a trzeci mieszkaniec Rumi Łukasz „Kobiał” Kobiałka. W Best Triku wygrał również Wojtek Szczot.

Nagrodą niespodzianką była deska z grafiką namalowaną przez Wojtka Jastrzembskiego, tatuatora z Blues Tattoo w Rumi. Deskę wygrał Karol Wiczling z Rumi za bardzo oryginalny trik. Dodatkowo wyróżniono kilka innych osób, a publiczność otrzymała gadżety od sponsorów.

Imprezie towarzyszyła muzyka i dobra atmosfera wśród uczestników. Po zakończeniu konkursu wystąpiła Kapela „Rahmel”. Światowy Dzień Deskorolki w Polsce po raz pierwszy obchodzony był w 2006 roku.

Galeria

fot. Kuba Wojciechowski

1 KOMENTARZ

  1. Gorące gratulacje najlepszemu skoczkowi deskorolki Michałowi! Brawo! Życzę zdobycia światowych rekordów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.