Wakacje powinny być przede wszystkim bezpieczne. / fot. archiwum

Wraz z końcem zajęć w szkołach, przychodzą długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. W tym roku będą dłuższe o 3 dni, więc czasu wolnego jest dużo, a pomysłów na jego spędzenie w Rumi znajdziemy jeszcze więcej.

Miłośnicy czynnego wypoczynku będą mogli sprawdzić się w licznych turniejach piłki nożnej, koszykowej, siatkowej, czy wycieczkach rowerowych. Za 2 zł można spędzić czas na krytej pływalni, a gdy kieszonkowe pozwoli, wybrać się na wycieczkę autokarem. Dzieci mogą odwiedzić wydmy i latarnię morską w Czołpinie, ale nie tylko. Na ciekawych świata czekają: Zamek Książąt Pomorskich, Zamek Krzyżacki czy Miasteczko Westernowe w Grudziądzu – to niektóre propozycje z wielu do zobaczenia.

Wakacje powinny być przede wszystkim bezpieczne. / fot. archiwum

Licznych atrakcji dostarczą Parafie organizując półkolonie, a Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych prowadzić będzie koło: filmowe, miłośników Kaszub, dekoratorsko-plastyczne, czy grafiki komputerowej. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wystarczą tylko chęci, by zapomnieć o nudzie!

Zainteresowanych szczegółowym kalendarzem zajęć i imprez odsyłamy na stronę Urzędu Miasta Rumia www.um.rumia.pl – Biuletyn Wakacyjny 2011.

Wszystkim dzieciom, które z jakichś powodów nie będą mogły czynnie uczestniczyć w zajęciach proponujemy stronę „Kultura w sieci dla dzieci” – witryna została przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.