fot. Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka

W minioną sobotę, 11 czerwca, w Gdyni odbył się Dzień Otwarty zorganizowany przez „Przychodnię Dąbrowa-Dąbrówka” pod hasłem „Nogi masz tylko dwie – zadbaj o nie”

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Ponad stu przybyłych pacjentów z Trójmiasta i okolic poddało się badaniom przesiewowym, mającym sprawdzić, czy występuje problem z niewydolnością żył kończyn dolnych, objawiającą się w postaci żylaków.

fot. Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka

Na wstępie kierownik „Zespołu Chirurgii Jednego Dnia” działającego w strukturach „Przychodni Dąbrowa-Dąbrówka” – Jarosław Kamper, powitał przybyłych pacjentów i poinformował ich o celu akcji.

Badania kliniczne wykonywało dwóch lekarzy chirurgów – Jarosław Kamper i Włodzimierz Kondera oraz Paweł Raczunas – lekarz radiolog, który przeprowadzał USG Doppler żył kończyn dolnych.

Jak wynika z anonimowych ankiet oraz bezpośrednich rozmów, pacjenci byli bardzo zadowoleni z przebiegu i organizacji akcji. Przebadani zostali wszyscy chętni którzy przybyli do przychodni.

Dzień Otwarty  miał również pokazać lokalnej społeczności, że na obrzeżach Gdyni działa Oddział Chirurgii Jednego Dnia, w którym wykonywane są zabiegi refundowane przez NFZ z zakresu chirurgii ogólnej, ortopedii, urologii, laryngologii i ginekologii, gdzie czas oczekiwania na zabieg jest znacznie krótszy niż w większości placówek tego typu w Trójmieście.

To pierwsza taka akcja zorganizowana przez przychodnię. Jednak na pewno nie ostatnia. Sądząc po zadowoleniu Pacjentów, następnym razem możemy spodziewać się jeszcze większego zainteresowania – mówią organizatorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.