fot. archiwum

Plaża Wschodnia w Ustce,  Koliba w Sopocie, Stogi w Gdańsku, Molo Gdańsk Brzeźno, a także mariny w Gdyni  i Gdańsku – 6 pomorskich obiektów otrzymało Błękitną Flagę. To prestiżowe wyróżnienie za infrastrukturę, czystość i bezpieczeństwo. Na całym świecie przyznano tylko 3,5 tys. takich flag.

fot. archiwum

Tylko sześć pomorskich obiektów nadmorskich będzie miało w tym sezonie prawo oznakować się Błękitnymi Flagami  – potwierdza Jarosław Szczygieł, koordynator  Krajowego Programu Błękitna Flaga w Polsce. To plaże w Ustce, Sopocie i Gdańsku – Brzeźnie oraz Stogach. Flagi dostana także porty jachtowe w Gdyni i Gdańsku. W województwie zachodniopomorskim Błękitne Flagi zdobyło 11 obiektów, w tym kąpieliska: Centrum Uznam w Świnoujściu, Pobierowo, Pustkowo, Pogorzelica, Niechorze, Trzęsacz, Mrzeżyno, Plaża Zachodnia w Kołobrzegu, Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim. Prestiżowe wyróżnienie otrzymały  też dwie mariny: Camping Marina PTTK w Szczecinie oraz Basen Północny w Świnoujściu. Na całym wybrzeżu będzie więc  17 flag.  To wprawdzie niewiele, ale warto przypomnieć, że jeszcze trzy lata temu  Błękitne Flagi przyznano zaledwie trzem polskim obiektom.

Właściciel lub administrator ubiegający się o Blue Flag musi udowodnić, że zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i dba o środowisko naturalne. Ważna jest czystość obiektu. Idea Błękitnej Flagi narodziła się w 1985 we Francji. Wówczas przyznano certyfikaty kąpieliskom na Lazurowym Wybrzeżu. Potem pomysł ten uzyskał rangę międzynarodową . Dziś na całym świecie Błękitną Flagę posiada  3,5 tys. nadmorskich obiektów.

fot. gk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.