fot. gk: Pociągiem podróżowało 60 osób. Tylko połowa wyszła z wypadku cało

Dwie osoby zginęły, a co najmniej 25 osób jest rannych w wyniku katastrofy kolejowej w Mostach koło Lęborka. Tuż po godz. 17 wykoleił się pociąg, który na przejeździe kolejowym uderzył w ciężarówkę. Od dwóch dni trwa usuwanie szkód. Trasa kolejowa jest nadal nieprzejezdna.

W Mostach koło Lęborka w czwartek do późnych godzin wieczornych trwała akcja ratunkowa, pracowały ekipy strażaków i policji, lądowały śmigłowce pogotowia ratunkowego z Gdańska i Bydgoszczy. Słychać było ciągle syreny karetek przewożących rannych do szpitali i wozów policyjnych.  Wiadomo już, że wykoleił się pociąg  relacji Katowice – Gdynia. Na niestrzeżonym  przejeździe kolejowym w Mostach, tuż obok drogi krajowej nr 6, pociąg ekspresowy zderzył się z ciężarówką, a 5 z 7 wagonów wykoleiło i przewróciło się na bok lub na dach.

Wiadomo już, że w wyniku tragedii zginęły 2 osoby (kobieta i mężczyzna), a co najmniej 25 jest rannych. Lekarz ze szpitala w Lęborku, Przemysław Kreft poinformował, że  19 osób przyjęto w Lęborku, 4 odwieziono do Wejherowa, jedną do Słupska oraz jedną – śmigłowcem do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Stan niektórych osób jest bardzo ciężki.Pociągiem podróżowało 60 osób.

Jeszcze w sobotę trwało usuwanie szkód. Trasa kolejowa Lębork – Słupsk jest nadal nieprzejezdna.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=ef-e8-Xyy8c]

Ruch pociągów był na kilka godzin wstrzymany od Gdyni do Słupska. Komunikację zastępczą zorganizowała Szybka Kolej Miejska.

fot. gk:   Kierowca tira przeżył i przebywa w szpitalu
fot. gk: Po trzech dniach trasa kolejowa jest nadal nieprzejezdna

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.