fot. gk

Szykuje się kolejny rekord Guinessa w nowowiejskim Wilkowie. Była już najdłuższa deska, stół biesiadny oraz największa cegła. W tym roku czas na coś bardziej wymyślnego – najdłuższą hulajnogę. Władze sołectwa zapowiadają, że będzie ona miała 20 m.

Majówki w Wilkowie to już tradycja. Tradycją jest też coroczne bicie rekordu Guinessa, który nadaje tym wiosennym spotkaniom niepowtarzalny charakter. Do tej pory pobito już trzy; była najdłuższa deska świata i najdłuższy biesiadny stół. W zeszłym roku uczestnicy majówki mogli zobaczyć największą ręcznie formowaną i wypalaną cegłę. Teraz czas na coś bardziej oryginalnego.

Majówka Wilkowska 2010 / fot. gk

W tym roku główną atrakcją Majówki Wilkowskiej, która odbędzie się w niedzielę 15 maja, będzie najdłuższa hulajnoga. Aby mogła ona zostać wpisana do Księga Rekordów Guinessa musi mieć ponad 18 m, gdyż taki rekord aktualnie w niej widnieje. Wilkowo zapowiada, że ich hulajnoga będzie miała 20 m. Warunkiem jest także to, że pojazdem tym należy pokonać przynajmniej 7 m.

Bicie rekordu Guinessa nie będzie jedyną atrakcją tegorocznej majówki. Organizatorzy zapowiadają także pokaz Strong Man, zjazd pasjonatów jednośladów, stworzenie kompasu pokazującego wschód i zachód oraz występ zespołu muzycznego Dziani i Gwiazdy Cygańskie. Dla najmłodszych uczestników do Wilkowa zawita czeski Lunapark.

Majówka Wilkowska 2010 / fot. gk

2 KOMENTARZE

  1. Super inicjatywa, potrzeba nam więcej takich małych społeczności, które potrafią się świetnie zorganizować i skutecznie promować swoją małą ojczyznę.

    pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.