fot. scigacz.pl: Śmigłowiec KWP w Szczecinie

288 skontrolowanych pojazdów, zatrzymanych 3 pijanych kierowców i 46 odebranych dowodów rejestracyjnych – to efekty dwudniowej akcji lęborskiej policji z udziałem śmigłowca , Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i Służby Celnej.  Akcja odbyła się na krajowej szóstce.

Na drodze krajowej nr 6 Policja z Lęborka prowadziła wspólne działania ze Strażą Graniczną, Żandarmerią Wojskową i Służbą Celną.  W działaniach wziął także udział policyjny śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, którego załoga patrolowała z powietrza  drogę krajową, wspomagając w ten sposób działania naziemnych służb kontrolnych.

fot. scigacz.pl: Śmigłowiec KWP w Szczecinie

W trakcie dwudniowej akcji skontrolowano 288 pojazdów, ukarano 27 kierowców mandatami, zatrzymano 3 prawa jazdy, 46 dowodów rejestracyjnych m.in. za zły stan techniczny pojazdów. Policjanci z drogówki zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzistą okazała się 44-letnia kobieta, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Do działań wykorzystany był również pies Żandarmerii Wojskowej wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=BfWc4AXVRL0&feature=player_embedded#at=26]

Działania prowadzone były na odcinku drogi od Gdyni do Słupska. Na terenie powiatu lęborskiego wzięło w nich udział łącznie 24 funkcjonariuszy innych służb i 18 policjantów drogówki. Kolejna tego typu akcja odbędzie się pod koniec maja b.r. – tym razem z wykorzystaniem śmigłowca z wideorejestratorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.