fot. gk

Kolejne zawirowanie wokół pensji Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej zadecydowano o obniżeniu wynagrodzenia włodarza o 1 100 zł, do wysokości 10 330 zł brutto.

fot. GK

Program ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lęborku obejmował 22 punkty. Rozpatrywano m.in. przyznanie dotacji dla parafii Św. Jakuba Apostoła, Kościoła Zielonoświątkowego i Młodzieżowego Domu Kultury, a także debatowano nad nazwą bulwaru nad Rzeką Łebą. Najbardziej burzliwy i emocjonujący okazał się punkt związany z kolejnymi wahaniami pensji burmistrza Witolda Namyślaka.

Burmistrz Namyślak sam zwrócił się do radnych z propozycją obniżenia swojej pensji. Dyskusje wokół tego tematu były niezwykle burzliwe. Do tej pory burmistrz otrzymywał pensję w wysokości 11 440 zł. Co więcej kwota taka była efektem podwyżki, którą uchwalono tuż po wyborach samorządowych (poprzedni burmistrz Włodzimierz Klata pod koniec kadencji zarabiał 10 660 zł).

Ostatecznie za przyjęciem uchwały i obniżeniem pensji burmistrza o 1100 zł zagłosowało 4 radnych, 17 radnych wstrzymało się od głosu. Od teraz Witold Namyślak z tytułu pełnionej przez siebie funkcji otrzymywał będzie wynagrodzenie w wysokości 10 330 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.