fot. gk

Kilkuset wiernych przybyło do Sianowa , by wziąć udział  w  VIII Kaszubskiej Drodze Krzyżowej .  Nawet silny wiatr i pochmurna pogoda nie zniechęciły Kaszubów do podtrzymania tej wieloletniej tradycji. Rozważania pasyjne czytali znani kaszubscy działacze z całego regionu.

fot. gk

W tym roku pogoda nie sprzyjała uczestnikom ósmej już Kaszubskiej Drogi Krzyżowej. Mimo tego, wielu Kaszubów z całego regionu przybyło do sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie, aby podczas tradycyjnej Drogi Krzyżowej przygotować się do nadchodzących  Świąt Wielkanocnych. Niezwykle budująca była kaszubska liturgia słowna oraz rozważania pasyjne czytane przez znanych działaczy z całego regionu.

 

fot. gk

Po Drodze Krzyżowej odbyło się spotkanie w Domu Pielgrzyma. Tam goście oglądali kadry z zachowanych filmów o koronacji Matki Boskiej Królowej Kaszub. Organizatorzy promowali także książkę „Dzieje klasztorów norbertańskich w Żukowie”. Tradycyjną Kaszubską Drogę Krzyżową zorganizowała parafia NNMP Królowej Kaszub oraz ZK-P w Sianowie i  w Baninie.

 

fot. gk

 

fot. gk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.