fot. przychodnia-rumia.pl

Powiat wejherowski będzie miał drugi szpital. Z jego usług pacjenci będą mogli korzystać za 3-4 lata. Budowa prywatnego szpitala ma ruszyć w przyszłym roku w Rumi.

Rumia planuje budową drugiego w swoim powiecie szpitala. Ma być to szpital prywatny, ale w dużej mierze jego funkcjonowanie oparte będzie na usługach dla NFZ. Pomysłodawcą i inwestorem jest Grzegorz Szalewski, właściciel NZOZ Nr 1 w Rumi. Zgodnie z planem budowa zacząć ma się już w przyszłym roku, a pierwsi pacjenci zostaną przyjęci za 3 lub 4 lata.

fot. przychodnia-rumia.pl

W nowym szpitalu uruchomionych zostanie pięć oddziałów, które mają służyć pacjentom z miasta i okolic. W szpitalu przy ul. Piłsudskiego będzie oddział internistyczny,  laryngologiczny, okulistyczny, chirurgii i chirurgii jednodniowej. Właściciel zakłada jednak rozszerzenie działalności placówki. Do tego potrzebne jest jednak zewnętrzne wsparcie.

Koszt budowy obiektu i jego podstawowe wyposażenie szacuje się na 40 mln zł. W planach jest jednak pozyskanie 60% kosztów ze środków unijnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.