Leszek Wrzesień / fot. gk

Wilkowo w gminie Nowa Wieś Lęborska może poszczycić się Sołtysem Roku 2010. Leszek Wrzesień zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie miesięcznika „Gazeta Sołecka”. Statuetkę i nagrodę w postaci żółtego roweru sołtys Wilkowa odebrał podczas uroczystej gali w Warszawie.

Leszek Wrzesień / fot. gk

Kapituła plebiscytu, składająca się z redakcji gazety i przedstawicieli Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, wybrała dwunastu reprezentantów w całym kraju, z których znalazł się także Leszek Wrzesień sołtys Wilkowa (gm. Nowa Wieś Lęborska).

Kandydaci oceniania byli bardzo szczegółowo. Pod uwagę brano przede wszystkim kwestię integracji społeczności lokalnej, co w przypadku Wilkowa nie było trudne. W trakcie swojej ośmioletniej kadencji sołtysa Leszek Wrzesień ma na swoim koncie wiele inwestycji. Największą popularność Wilkowo osiągnęło dzięki Majówkom Wilkowskim organizowanym od 2003 roku. To właśnie tam zaprezentowano najdłuższy stół (36,8 m) i najdłuższą deskę (ponad 40 m.). W zeszłym roku sołectwo zasłynęło z najdłuższej ręcznie wypalanej cegły (73 cm), zaś nie tak dawno oglądaliśmy bicie rekordu na najdłuższą hulajnogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.