sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Witold Jurasz

Tag: Witold Jurasz

Rok Polski w Rosji i Rok Rosji w Polsce

Kilka miesięcy temu spore kontrowersje wywołała kwestia Roku Polski w Rosji i Roku Rosji w Polsce. Powyższe to nic innego jak seria imprez o charakterze kulturalnym, które miały się odbywać w naszym kraju oraz w Rosji, a które tym różniły się od oddolnej wymiany kulturalnej, że miały się odbyć w ramach oficjalnej współpracy naszych krajów w tym zakresie. Rząd RP, mimo rosyjskiej agresji na Ukrainę, aż do zestrzelenia malezyjskiego Boeing'a nie odwoływał programu.

O Ukrainie

Masowe demonstracje na Ukrainie to dla wielu zbawienie. Gdyby bowiem nie tłumy na Majdanie trzeba byłoby tłumaczyć się z porażki w Wilnie, a tak można cieszyć się zwycięstwem „europejskiej idei”. Pisałem już, że przebieg szczytu PW to porażka, a nie klęska i że nie ma co wpadać w nastroje nadmiernie defetystyczne, ale ku mojemu niekłamanemu zdumieniu dowiaduję się, że nie tylko nie było klęski, ale nawet i porażki. Co i rusz słyszę, że prowadziliśmy „słuszną politykę”. Andrzej Żuławski powiedział kiedyś, że w Polsce filmy dzieli się na ambitne i nie, a na Zachodzie na dobre i złe. Może mam nadmierne wymagania, ale czy polityki zagranicznej nie wypadałoby dzielić na skuteczną i nieskuteczną, a nie na słuszną i niesłuszną? „Manie” racji i racja stanu to jednak nie to samo.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...