Kaszubi z Cewic zasilili ZK-P

04 kwietnia 2011r. | Drukuj

Reaktywacja oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Cewicach nabiera tempa. W minioną sobotę Zarząd Główny ZK-P zatwierdził deklaracje 70 członków. Trwają ustalenia terminu spotkania, na którym wybrany zostanie nowy zarząd.

fot. ssi.slupsk.pl

Mieszkańcy Cewic poczynili już pierwsze kroki zmierzające do reaktywacji lokalnego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zebrano 70 deklaracji członkowskich, które przekazane zostały do Zarządu Głównego ZK-P, gdzie w minioną sobotę zostały zatwierdzone. – W związku z sobotnią decyzją Zarządu Głównego jesteśmy w trakcie ustalania terminu walnego zebrania wyborczego oddziału w Cewicach – informuje Adam Nowak, inicjator działań. – Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. To bez wątpienia przełoży się na znaczną aktywność Kaszubów z Cewic.

Dawny oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprzestał swojej działalności około 2000 r. Od tego czasu do Zarządu Głównego ZK-P nie przekazywano sprawozdań i i informacji o jego aktywności. Aby mógł on nadal funkcjonować niezbędne okazało się złożenie nowych deklaracji członkowskich i wybranie władz, co będzie miało miejsce podczas organizowanego właśnie spotkania.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz