Nowa droga nad morze

08 maja 2011r. | Drukuj

Władze województwa pomorskiego chcą utworzenia nowej drogi krajowej. Ma powstać z połączenia tras biegnących z południa województwa do Łeby. Rozpatrywane są dwa warianty.

fot. GDDKiA w Gdańsku

Plan zakłada dwa warianty drogi krajowej:  z Warlubia do Łeby ( nr 214) lub z Chojnic przez Bytów do Łeby. Według Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego trzeba stworzyć nowy korytarz transportowy z południa na północ. Dotychczas tę funkcję spełnia droga nr 21 z Miastka do Słupska i autostrada A1. Potrzebna jest jednak dodatkowa trasa po środku, na którą zgadza się minister infrastruktury. Stawia jednak jeden warunek, który pozwoli na pozyskanie unijnych środków. Droga krajowa musi kończyć się w porcie. Samorząd województwa chce, by tym portem była Łeba.

O przekwalifikowaniu i rozbudowie trasy musi zdecydować Ministerstwo Infrastruktury. Jeszcze nie wiadomo, kiedy to nastąpi. W tym roku spodziewana jest decyzja w sprawie przekształcenia w drogę krajową trasy nr 216 z Redy do Władysławowa.


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz