Przestępczość w Chojnicach maleje. Gorzej jest w okolicznych gminach

09 maja 2017r. | Drukuj

Dobre wieści z Chojnic, ale gorsze z okolicznych gmin. Aż dwukrotnie w przeciągu zaledwie roku wzrosła liczba przestępstw w gminie Chojnice. Mniej jest natomiast takich zdarzeń w samych Chojnicach.

Łącznie w 2016 roku w powiecie chojnickim odnotowano 1421 przestępstw. To jest blisko 100 mniej niż w 2015 roku. W powiecie chojnickim liczba przestępstw spadła jedynie w Chojnicach, ale za to aż o ponad 250 przypadków– z 1004 na 739.

Natomiast tak optymistycznie nie było w pozostałych gminach. W gminie Czersk liczba ta wzrosła z 262 na 276, w gminie Brusy z 139 na 196. Największy wzrost przestępczości zanotowano natomiast w gminie Chojnice. W 2015 roku takich spraw było zaledwie 96, a w zeszłym już 195.

Fot. internet

-Wykrywalność przestępstw na terenie powiatu wyniosła 69,9 proc., daje to wzrost o 2 proc. w porównaniu z rokiem 2015.– informują w chojnickiej prokuraturze rejonowej.

Dobrą wiadomością jest również fakt, że w ubiegłym roku spadła liczba kierowców kierujących w stanie nietrzeźwości. W 2015 takich kierowców ujawniono 209, a w 2016 roku 161. Spadła też liczba przestępstw drogowych. I to znacznie– z 235 na 183. Zeszły rok był również o wiele bezpieczniejszy, jeśli chodzi o zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców. W 2016 roku nie było żadnego zabójstwa ani gwałtu w powiecie chojnickim. Niestety rok wcześniej zanotowano aż po trzy takie przestępstwa.

W 2016 roku na terenie powiatu chojnickiego odnotowano cztery przypadki rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, jedenaście pobić i bójek i 34 przypadki różnego rodzaju uszczerbków na zdrowiu. W dwóch pierwszych przypadkach jest to minimalny spadek zdarzeń, a w przypadku uszczerbków jest to wzrost.

Spadła też liczba kradzieży z 297 na 225 i kradzieży z włamaniem z 143 na 120 oraz 100 przypadków zniszczenia mienia (98 rok wcześniej). Znacząco spadła liczba kradzieży samochodów. W 2015 roku w powiecie skradziono 18 pojazdów, a rok wcześniej aż 46.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Słupsku otwarto punkt esperanto
Rusza program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim. Bezpłatne badania dla mieszkańców!
W Słupsku gościł Cezary Łazarewicz
Lęborskie Dni Jakubowe już za kilka dni!
Już jest oficjalny klip do utworu „Muszkieterowie Szpiku”. Zobacz koniecznie
Słupsk będzie miał swój Punkt Esperanto. Otwarcie już wkrótce!
Cezary Łazarewicz w Słupsku. Zapraszamy do Spichlerza Richtera
Chcesz uczyć języka kaszubskiego? Zapisz się na Studia Podyplomowe w Akademii Pomorskiej w Słupsku

Najnowsze komentarze