Sukces Trójmiasta na Gali CEE Awards 2017

03 lutego 2017r. | Drukuj

Tytuł najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta  dla Aglomeracji Trójmiejskiej a dla Gdańska główną nagrodę za inicjatywę roku w sektorze publicznym przyznało międzynarodowe jury CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2017. Uhonorowano również trójmiejskie firmy z sektora Business Services. Łącznie pięć nagród odebrała reprezentacja  Województwa Pomorskiego podczas uroczystej Gali, 2 lutego 2017 roku w Warszawie.

mat. prasowe

Gala CEE Awards co roku gromadzi przedstawicieli międzynarodowych firm outsourcingowych, samorządów, a także specjalistów z branży nowoczesnych usług dla biznesu (BSS – Business Services Sector) z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Od pięciu lat wydarzenie to organizowane jest w Warszawie. W tym roku podczas wręczania nagród Województwo Pomorskie było reprezentowane przez przedstawicieli Gdańska, Gdyni, Agencji Rozwoju Pomorza i trójmiejskich firm.

Nagrody, będące wyrazem uznania za wkład w rozwój sektora usług dla biznesu, przyznane zostały w 25 kategoriach. Aż 5 głównych nagród trafiło do Trójmiasta i zlokalizowanych w nim firm.

Dzięki 10 zrealizowanym w 2016 roku przy udziale Invest in Pomerania projektom inwestycyjnym oraz licznym planom rozwoju już zlokalizowanych w Trójmieście firm z sektora usług biznesowych, nagroda w kategorii „Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasta” trafiła właśnie do Aglomeracji Trójmiejskiej. Warto podkreślić, że inwestorzy zadeklarowali stworzenie ponad 1000 miejsc pracy. W tej kategorii Trójmiasto wyprzedziło takie miasta jak Katowice, Poznań i Wrocław.

„Nagroda jest potwierdzeniem atrakcyjności Trójmiasta zarówno  na polskiej jak  i europejskiej mapie najlepszych lokalizacji  dla sektora nowoczesnych usług. Dynamiczny wzrost ilości inwestycji oraz zatrudnienia idzie w parze z przenoszeniem przez inwestorów coraz bardziej skomplikowanych procesów biznesowych wymagających od pracowników coraz wyższych kwalifikacji i umiejętności.  Po raz kolejny Trójmiasto udowadnia,  że jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom globalnych inwestorów z branży usług dla biznesu” – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Inne wyróżnienie trafiło do Miasta Gdańska. Gdańskie Centrum Usług Wspólnych  – jednostka budżetowa utworzona w 2016 roku – została wyróżniona w kategorii „Inicjatywa roku w sektorze publicznym”.

Sukces Trójmiasta to także nagrody przyznane lokalnym inwestorom. Firma PwC otrzymała tytuł „Dostawca najbardziej unikalnych usług” za zlokalizowane w Gdańsku Finansowe Centrum Doskonałości obsługujące procesy związane z zapobieganiem przestępstwom finansowym. Nagrodę otrzymała również firma SII, która została nagrodzona w kategorii „Najlepsze centrum IT”. Szczególne gratulacje należą się Dyrektorowi Zarządzającemu i Wiceprezesowi Polskiego Oddziału State Street Bank. Scott Newman został ogłoszony Managerem Roku.

Sukces Trójmiejskich firm to także sukces zespołu Invest in Pomerania. Firma SII od 2008 roku jest jednym z najważniejszych dostarczycieli usług IT w Trójmieście. Największy spośród wszystkich oddziałów firmy w Polsce zlokalizowany jest właśnie na Pomorzu. Cieszy nas także wyróżnienie dla firmy PwC, której procesy obsługiwane przez gdańskie centrum należą do jednych z najbardziej zaawansowanych na rynku finansowym. Jednocześnie procesy te należą do najbardziej złożonych wśród obsługiwanych na rynku trójmiejskim. Dynamiczny rozwój centrów usług dla biznesu i wzrost kompetencji ich pracowników jest wyraźnym dowodem atrakcyjności trójmiejskiej lokalizacji – podsumowuje Marcin Grzegory, Wicedyrektor zespołu Invest in Pomerania.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz