Dzień odblasków w powiecie lęborskim

26 stycznia 2017r. | Drukuj

Policjanci wydziału ruchu drogowego lęborskiej komendy przeprowadzili działania „Dzień odblasków”, będące jednym z elementów projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Komendy Głównej Policji. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi niechronionych uczestników ruchu drogowego na poprawę ich bezpieczeństwa, wynikającego m.in. z używania elementów odblaskowych.

fot. KPP

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego z lęborskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach „Dzień odblasków”. Ta akcja była wynikiem finansowanego z Funduszu Norweskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Komendy Głównej Policji i dotyczyła bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, a w szczególności pieszych.
W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci zwracali tego dnia szczególną uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na na terenie zabudowanym oraz w tych miejscach, gdzie ze względu na brak chodnika czy oświetlenia może dochodzić do zdarzeń drogowych.

Mundurowi wręczali pieszym różnego rodzaju elementy odblaskowe, takie jak opaski i breloczki, a kierowcom zawieszki zapachowe przypominające o ograniczeniu prędkości do 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze odwiedzili też miejskie lodowisko, gdzie spotkali się z dziećmi by porozmawiać z nimi o  bezpieczeństwie na drodze i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Każde dziecko otrzymało od policjantów element odblaskowy, dzięki któremu już z daleka będzie widoczne dla kierującego pojazdem.

Celem działań „Dzień odblasków” jest propagowanie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego używania elementów odblaskowych, a co za tym idzie zmniejszenie ilości zdarzeń z ich  udziałem.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz