fot. Michał Sałata
10 grudnia 2016 r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Dom Kultury w Maszewie – filię Gminnego Centrum Kultury w Cewicach przy współpracy z Zrzeszeniem Kaszubsko – Pomorskim Oddział w Cewicach.
fot. Michał Sałata

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Cewice. Każdy zespół wykonał trzy kolędy, w tym jedną w języku kaszubskim. Niełatwo jest występować na scenie, ale równie trudno jest oceniać uczestników. 

Jury w składzie: przewodniczący Adam Nowak, członkowie: Renata Hopa i Czesław Miotk wyłonili zwycięzców. Miejsce I zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie, II Zespół Szkół w Cewicach, III Zespół Szkolno- Przedszkolny w Siemirowicach, IV Szkoła Podstawowa im Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęb.

Na zakończenie zwycięska szkoła z Popowa wykonała kolędę wspólnie z mieszkańcami.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”743″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.