Cewice: Turniej w Baśkę o Puchar Senatora i Turniej Piłkarski o Puchar Wójta

19 sierpnia 2016r. | Drukuj

Już po raz czwarty w ramach obchodu uroczystości Odpustowych jedenaście drużyn w sumie 101 dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło do rywalizacji na boisku KS Leśnik Cewice 15 sierpnia w Letnim Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Cewice. W czasie, gdy na boisku zawodniczki i zawodnicy wylewali pot tuż obok na boisku bocznym odbywał się rodzinny odpustowy festyn, a w namiocie kilkudziesięciu zawodników z ternu powiatu lęborskiego rywalizowało w III Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny.

fot. Julia Nowak

fot. Julia Nowak

Pogoda była wspaniała i na trybunach zasiadła spora grupa kibiców. Pierwszą grupę wiekową stanowili młodzi adepci piłkarstwa urodzeni w latach 2003-2005 drugą zaś dzieci urodzone w roku 2006 i młodsi. Do rywalizacji w grupie starszej przystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy grały systemem każdy z każdy a następnie drużyny, które zajęły miejsca 3 w swoich grupach Lew Lębork i Lew II Cewice zagrały o 5 miejsce, drużyny, które zajęły miejsca 2 w swoich grupach Lew Siemirowice i Łebunia zagrały o 3 miejsce, w finale zagrali zwycięzcy swoich grup drużyny FC Wiocha Cewcie z Lew I Cewice.

GALERIA NA FACEBOOKU: ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>

Kolejność w tej grupie wiekowej była następująca:

 • I miejsce i Puchar Wójta Gminy Cewice zdobyła drużyna Lwa I Cewice
 • II miejsce zajęła drużyna FC Wiocha Cewice
 • III miejsce zajęła drużyna Łebuni
 • IV miejsce zajęła drużyna Lwa Siemirowice
 • V miejsce zajęła drużyna Lwa II Cewice
 • VI miejsce zajęła drużyna Lwa Lębork

Do rywalizacji w grupie młodszej przystąpiło 5 zespołów, które systemem każdy z każdym. Kolejność w tej grupie wiekowej była następująca:

 • I miejsce i Puchar Wójta Gminy Cewice zdobyła drużyna Łebuni
 • II miejsce zajęła drużyna Lwa Cewice
 • III miejsce zajęła drużyna Lwa I Lębork
 • IV miejsce zajęła drużyna Lwa Siemirowice
 • V miejsce zajęła drużyna Lwa II Lębork

Najlepszym bramkarzem turnieju rocznik 2003-2005 został Kulikowski Jan z FC Wiocha, królami strzelców zostali: Wiktor Cybula Lew I Cewice i Adrian Wenta Lew Siemirowice, a najlepszymi zawodnikami wybrano Dawida Łapigrowskiego i Eryka Kellera z FC Wiocha.

Najlepszym bramkarzem turnieju rocznik 2006 i młodsi został Fabian Kwidzyński z Łebuni, królami strzelców został: Rafał Labuda z Łebuni, a najlepszymi zawodnikiem wybrano Oskara Prenconek z Lwa Cewice.

Zawodnicy i zawodniczki z rąk Wójta Jerzego Pernala, radnej Urszuli Wenta oraz organizatorów otrzymali puchary, pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz paczki ze słodkimi kaloriami do uzupełnienia energii po kilkugodzinnym wysiłku.

W czasie, gdy na boisku zawodniczki i zawodnicy wylewali pot tuż obok na boisku bocznym odbywał się rodzinny odpustowy festyn, a w namiocie kilkudziesięciu zawodników z ternu powiatu lęborskiego rywalizowało w III Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny. Jak co roku Pan Senator osobiście dekorował nagrodzonych.

Kolejność nagrodzonych w III Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny:

 • I miejsce Marian Dettlaff z Cewic
 • II miejsce Bernard Mejna z Okalic
 • III miejsce Józef Michniewicz z Lęborka
 • IV miejsce Jan Janowicz z Cewice
 • V miejsce Wenta Andrzej z Siemirowic
 • VI miejsce Bernard Gosz z Siemirowic

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację wydarzenia oraz sponsorom. W szczególności Anecie Jażdżewskiej Antonowicz, Dariuszowi Cygert, Urszuli Wenta, Jarosławowi Woźniak oraz Mikołajowi Podgórniakowi przedstawicielowi firmy ZINA, który ufundował nagrody rzeczowe za osiągnięcia indywidualne, naszym wielkim przyjaciołom z całej Europy, którzy wsparli zakup napojów i „upominków kalorycznych” dla uczestników turnieju. Współpraca z Wami to wielka przyjemność!

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Leśnik Cewice, Stowarzyszenie Kibiców Leśnika, Gminę Cewice, Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Cewice.

Do zobaczenia za rok.

Adam Nowak


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze