Powstało Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń

21 stycznia 2016r. | Drukuj

W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie uroczyście otwarto zmodernizowany Oddział Kardiologii. Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń, bo tak brzmi teraz nazwa tego nowoczesnego ośrodka, świadczyć będzie kompleksowe usługi w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego dla mieszkańców powiatu wejherowskiego, puckiego oraz części lęborskiego.

fot. Powiat Wejherowski

fot. Powiat Wejherowski

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa pomorskiego, samorządowcy z powiatu wejherowskiego, dyrektorzy placówek medycznych oraz zaproszeni goście.

– Udało się nam nie tylko wyremontować i zmodernizować oddział, ale także zakupić sprzęt – mówił podczas otwarcia Andrzej Zieleniewski Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. – Sercem oddziału jest pracownia Angiologii z angiografem do badań kardiologicznych i naczyniowych. To w znacznym stopniu rozszerzy i gamy i możliwości terapii pacjentów, którzy będą tutaj trafiali.

Remont oddziału kosztował ponad 3,7 mln zł, z czego 3 mln zł w formie dotacji przekazał Urząd Marszałkowski, 100 tys. zł Gmina Szemud oraz 50 tys. zł Powiat Wejherowski. Szpital dołożył 622 tys. zł.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć dzisiaj w tym wydarzeniu. Od wielu lat wszyscy obserwujemy, jak wejherowski szpital jest pięknie modernizowany. Cieszę się, że Rada Powiatu Wejherowskiego co roku znajduje środki, które może przeznaczyć na ten cel – mówiła Gabriela Lisius Starosta Wejherowski. – Nie byłoby jednak tego wszystkiego gdyby nie operatywność Pana Prezesa oraz determinacja i konsekwencja w działaniu doktora Szołkiewicza. W tej chwili mieszkańcy naszego powiatu na pewno mogą czuć się bezpieczniej – zakończyła starosta.

Podczas spotkania Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło przekazał dyrektorowi wejherowskiego szpitala czek na kwotę 20 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla nowo otwartego Centrum Chorób Serca.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze