500 dni do Euro 2012

25 stycznia 2011r. | Drukuj

Ostatnia prosta do Euro 2012. Do rozpoczęcia piłkarskich Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie zostało 500 dni. Rozpoczęcie 7 czerwca 2012 roku.

Piłkarskie Mistrzostwa Europy są jednym z głównych tematów polskich kibiców. Jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się, czy przypadkiem nie zostaną nam one odebrane, a już dzisiaj – bez wątpliwości – można odliczać pozostające do nich dni. Polska i Ukraina są na ostatniej prostej, gdyż do rozpoczęcia tego sportowego wydarzenia zostało raptem 500 dni!

Przygotowania do Mistrzostw idą pełną parą. Mimo, że nie wszystkie projekty zostaną zakończone, to polskie władze zadowolone są z etapu przygotowań. – Na 500 dni przed Euro 2012 wiemy, że Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce i żadna inwestycja z tych kluczowych nie została zmarnowana – zapewniał Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj na placu budowy stadionu PGE Arena w Gdańsku – Tak naprawdę kluczowe nie są same Mistrzostwa, ale to, co zostanie po nich do dyspozycji naszych obywateli.

W związku z Mistrzostwami Euro 2012 w Polsce powstanie 81 nowych inwestycji. Kancelaria Premiera podaje, że ich wartość przekroczy 88 mld zł. Budowane są nowe stadiony, odcinki autostrad. Rozbudowywane są regionalne porty lotnicze. Wybudowane lub zmodernizowane będą też dworce kolejowe.

Fot. bieg2012.pl

Przygotowania do Mistrzostw trwają także w Pomorskiem. Największym i najważniejszym ich zwiastunem w naszym regionie jest bez wątpienia PGE Arena w Gdańsku o powierzchni komercyjnej 17 tys. m2 i miejscach przewidzianych na 41 tys. kibiców. Obecnie na stadionie trwają prace montażowe i wykończeniowe. Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2011, zaś oddanie go do użytku w czerwcu br.


Opublikowano w: Rekreacja i sportWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze