Zajączkowska do Sejmu, Kleina do Senatu. PO przedstawiła kandydatów z powiatu lęborskiego

22 września 2015r. | Drukuj

Alicja Zajączkowska do Sejmu oraz Kazimierz Kleina do Senatu – to oficjalnie zgłoszeni przez Platformę Obywatelską kandydaci z powiatu lęborskiego w zbliżających się wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października. Kandydaci zostali zaprezentowani podczas konferencji prasowej.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W konferencji, oprócz samych kandydatów uczestniczyli także członkowie Platformy Obywatelskiej z powiatu – wicestarosta Elżbieta Godderis, przewodnicząca koła PO w Lęborku Mariola Motyl, burmistrz Lęborka Witold Namyślak, wójt Cewic Jerzy Pernal i inni. Wszyscy zgodnie podkreślali, że zgłoszeni kandydaci to zasłużone dla regionu lęborskiego osoby, które od lat wspierają jego rozwój.

Alicja Zajączkowska jest obecnie radną Sejmiku Województwa Pomorskiego. Dobrze znana lęborczanom jako samorządowiec, w latach 2008 – 2015 pełniła funkcję wiceburmistrza miasta. Wcześniej od 1995 roku była dyrektorem lęborskiego Zespołu Szkół Budowlanych, oraz w latach 1998 – 1999 kuratorem oświaty w Słupsku. Aktywność polityczną rozpoczęła w latach 90, uczestnicząc w tworzeniu nowych struktur politycznych, podejmując działania na rzecz samorządu terytorialnego i reformy administracyjnej państwa.

Kazimierz Kleina to doświadczony parlamentarzysta, pełni obecnie mandat senatora i będzie ubiegał się o reelekcję. Mieszka w Łebie. W roku 1989 i 1990 organizował Komitety Obywatelskie. Był pierwszym demokratycznie wybranym burmistrzem Łeby, następnie powołany na stanowisko Wojewody Słupskiego. W 1997 r. został wybrany na Senatora RP. Od 2002 do 2005 r. był radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego. Był dyrektorem Urzędu Morskiego w Słupsku. Założyciel i pierwszy prezes Gdańskiej Akademii Kształcenia Zawodowego. Pracował w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową i w Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania. Był posłem na Sejm w latach 2005 – 2007, od 2007 roku pełni mandat Senatora RP. W Sejmie i Senacie pracował m.in. w Komisji Gospodarki Narodowej, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Obecnie jest przewodniczącym senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, założycielem i przewodniczącym Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego oraz wiceprzewodniczącym polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Działacz Katolickiego Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Od wielu lat przewodniczący Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Jest wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej.

Alicja Zajączkowska startuje do Sejmu z 13 pozycji na liście PO. Kazimierz Kleina jako kandydat do Senatu, startuje z jednomandatowego okręgu wyborczego.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze