Bezpłatne rozliczanie PIT-ów w Lęborku. Start 25 lutego

17 lutego 2015r. | Drukuj

Od 25 lutego do 18 marca br., w każdą środę w godz. 15.30-17.00 w Domu Parafialnym przy Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła  (pokój nr 15-parter) w Lęborku osoby potrzebujące, starsze, bezpłatnie będą mogły rozliczyć podatek dochodowy, PIT za rok 2014. 

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Aby rozliczyć podatek od osób fizycznych należy przyjść z PIT 11 z zakładu pracy lub ZUS-u oraz inne dokumenty potwierdzającymi prawo do ulg. Będzie możliwość przesłania na miejscu deklaracji drogą elektroniczną, należy tylko przynieść zeznanie podatkowe z 2013 roku. Podatnicy będą mieli możliwość przekazania 1 % podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego.

– Przedsięwzięcie bezpłatnego rozliczania PIT-ów trwa nieprzerwanie już siódmy rok. Pierwsze dwa lata moje i Mamy Janiny dyżury odbywały się w salce Parafii NMP Królowej Polski w Lęborku, rok 2011 i 2012 to dyżury przy Zwycięstwa 7 w których pomagała także Agnieszka Łydka.  Rok 2013 to dyżury w Domu Parafialnym O.Franciszkanów. W tym roku będzie podobnie,dołączy do nas Emilia Wolska.. Wszystkie z zawodu jesteśmy księgowymi – mówi Agnieszka Pujsza – Pomorska, organizatorka akcji. – Dzięki przenośnym komputerom i drukarce planujemy przyśpieszyć proces obsługi interesantów. W zeszłym roku z naszej pomocy skorzystało ok. 100 mieszkańców Lęborka i Powiatu Lęborskiego. Swoją pomoc oferujemy przede wszystkim osobom niezamożnym i starszym, choć z zasady nie odmawiamy nikomu. W tym roku termin rozliczenia z podatku dochodowego mija 30 kwietnia br. – dodaje.

Akcja bezpłatnego rozliczenia pitów odbędzie się 25 lutego, oraz 4, 11 i 18 marca w pokoju nr 15 na parterze Domu Parafialnego O.Franciszkanów w godz. 15.30-17.


Opublikowano w: LęborkPraca i biznesWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz