Dziewięciu nietrzeźwych rybaków na trzech kutrach

30 października 2014r. | Drukuj

Aż dziewięciu nietrzeźwych rybaków było na trzech kutrach, które przed wyjściem w morze skontrolowali w środę we Władysławowie funkcjonariusze Straży Granicznej. Na jednostce łotewskiej była to połowa załogi, po trzech nietrzeźwych mężczyzn przebywało na pokładach dwóch polskich kutrów. Jednostki dopiero dziś mogły opuścić port.

fot. Morski Oddział SG

fot. Morski Oddział SG

Najpierw do kontroli granicznej zgłosił się kuter łotewski. Kiedy strażnicy graniczni weszli na jego pokład, od jednego z załogantów wyczuli woń alkoholu. Kontrola trzeźwości rybaków wykazała, że aż połowa spośród sześcioosobowej załogi była nietrzeźwa. Mężczyźni mieli od 0,5 do przeszło 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później strażnicy graniczni udali się na kontrolę graniczną jednostki polskiej. Jak się okazało, wśród siedmiu mężczyzn trzech było nietrzeźwych. Załoganci mieli odpowiednio od 0,5 do przeszło 2 promili alkoholu. Podobnie było w przypadku kolejnego polskiego kutra, który wieczorem zamierzał wyruszyć w rejs. Na cztery osoby załogi trzy były nietrzeźwe, miały od 1 do prawie 2,5 promila.

O nieprawidłowościach funkcjonariusze informowali bosmana portu, który nie zezwolił jednostkom na wyjście w morze. Kutry dopiero dziś opuściły port.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz