Sport bez granic czyli Maraton Ekologiczny w Lęborku

13 czerwca 2014r. | Drukuj

22 czerwca w Lęborku po raz 23 odbędzie się Międzynarodowy Maraton Ekologiczny pamięci Tomasza Hopfera. Jest to jedna z najważniejszych i robionych z największym rozmachem imprez sportowych w mieście.

M. Kiśluk (archiwum)

M. Kiśluk (archiwum)

Jednocześnie z Maratonem Ekologicznym przeprowadzone zostaną XXVIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Maratonie, XXIII Maraton Osób Niepełnosprawnych, XVII Mistrzostwa Wojska Polskiego w Maratonie oraz X Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Maratonie pamięci prof. Z. Zaremby.

Zawodnicy wystartują o godzinie 9.00 z Placu Pokoju. Tu też jest meta zawodów. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz posiadają aktualne badania lekarskie. Impreza co roku przyciąga setki uczestników z Polski i  zagranicy.

Celem organizacji Maratonu jest uczczenie pamięci Tomasza Hopfera, redaktora, propagatora biegów masowych oraz umożliwienie osobom niepełnosprawnym udziału w zawodach na równi z  innymi.

Każdy uczestnik, który pokona wyznaczoną trasę oprócz pamiątkowego medalu otrzyma koszulkę oraz dyplom. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne i rzeczowe.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz