Pogoń Lębork z sukcesem zagrała na PGE Arenie

12 czerwca 2014r. | Drukuj

Z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna rocznika 2002 Pogoń/SP 8 Lębork w ósmej edycji turnieju Przystanek Euro. Po wygraniu eliminacji miejskich, a później powiatowych drużyna trenera Rafała Bartoszka awansowała do finału wojewódzkiego. Ten odbył się 10-11 czerwca chyba w najpiękniejszym futbolowym miejscu na Pomorzu – gdańskiej PGE Arenie.

fot. pogon.lebork.pl

fot. pogon.lebork.pl

– To nasz kolejny turniej w silnej obsadzie w którym zajmujemy eksponowane miejsca – przypomina trener Rafał Bartoszek. – Drużyny z finału były bardzo wyrównane. Dla chłopców gra na boisku PGE Areny była wielkim przeżyciem, a organizacja imprezy i nagrody za zajęcie czwartej pozycji były bez zarzutu.

W pierwszym dniu drużyna z Lęborka była bezkonkurencyjna wygrywając 5:3 z reprezentacją Malborka i 4:3 z ekipą z Człuchowa co dało jej awans do ścisłego finału. W finale dzień później wystąpiły 4 drużyny: Pogoń/SP 8 Lębork, Pruszcz Gdański, TOP Talent Gdańsk (Lechia, Gedania i inne) oraz U-2 Bytów.

W meczu o finał nasza drużyna po bramce samobójczej w pierwszych minutach przegrała z Pruszczem Gdańskim 1:0, a walce o trzecią lokatę uległa TOP Gdańsk 4:2.

Uroczystość wręczania nagród uświetnili zawodnicy ekstraklasy tj. Sebastian Madera i Deleu z Lechii Gdańsk, oraz… skoczek narciarski Jan Ziobro, który kręcił na Pomorzu film reklamowy.

Drużyna Pogoni/SP 8 Lębork w VIII Przystanku Euro wystąpiła w składzie: Jakub Kuryło, Antoni Szykut, Kosma Kowalski, Oskar Wrześniewski, Jakub Michor, Mateusz Koniuszy, Nikodem Parulski, Mateusz Bladowski, Dawid Szafałowicz, Kacper Barański i Igor Szafałowicz.


Opublikowano w: LęborkPiłka nożnaWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze