Pielgrzymka z Łeby po relikwię krwi św. Jana Pawła II

12 czerwca 2014r. | Drukuj

4 czerwca delegacja uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łebie wzięła udział w parafialnej pielgrzymce do Krakowa po relikwię św. Jana Pawła II. Pielgrzymi z Łeby udali się w tym celu do Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. Relikwię z rąk kardynała odebrał ks. Roman Dudek – wikary Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w Łebie.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Słowem przypomnienia kardynał Stanisław Dziwisz to wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Ksiądz kardynał w krótkiej, ale jakże treściwej rozmowie z młodzieżą zapytał o ich wyniki w nauce, jakie mają zainteresowania, a potem pobłogosławił wszystkim. Miłym akcentem wspólnego spotkania był podarunek dla szkoły – obraz Jana Pawła II i różaniec dla wszystkich uczestników pielgrzymki.

Zaszczytem dla pielgrzymów była możliwość zwiedzania prywatnej kaplicy arcybiskupów krakowskich, w której ks. Karol Wojtyła otrzymał święcenia kapłańskie. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Dom Papieski, który znajduje się w Wadowicach, rodzinnym mieście papieża, a także Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski na Jasnej Górze.

Teraz i w Parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie wszyscy wierni mogą modlić się do Świętego i uczcić Jego Krew ucałowaniem relikwii. To był niezwykły wyjazd…

Tekst: uczennice Gimnazjum w Łebie: Weronika Malek, Aleksandra Lisowska, Alicja Kasprzyk


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze