W Gdyni będą testować wynalazki

21 maja 2014r. | Drukuj

Twórcy, artyści, projektanci i inżynierowie działający w Gdyni, w 2015 roku otrzymają nowe miejsce w którym będą mogli rozwijać swoje projekty od koncepcji do produktu. W gdyńskim „Pentagonie” powstanie bowiem nowy Park Konstruktorów.

Wizualizacja parku/mat. prasowe

Wizualizacja parku/mat. prasowe

Wkrótce rozpoczną się prace nad modernizacją budynku tzw. Pentagonu w byłej Stoczni Gdynia, który posłuży naukowcom i firmom budującym prototypy wynalazków. W budynku o powierzchni ok. 5600 m² mają powstać nowe prototypownie, warsztaty, pracownie projektowe przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii i designu, pracownie artystów i architektów.

Gdynia stawia na przedsiębiorczość i rozwój nowoczesnych branż. W zeszłym roku zakończyła się rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, gdzie od wielu lat powstają nowe technologie i produkty, przeprowadzane są badania naukowe i eksperymenty. W mieście od lat brakowało powierzchni, gdzie w niedużych ilościach można byłoby wyprodukować prototypy czy próbne serie własnych wynalazków. Jest to spowodowane faktem, iż w branży wysokich technologii, do działalności produkcyjnej potrzebne są specjalistyczne obiekty, urządzenia i pomieszczenia. Właśnie ten problem ma rozwiązać powstający Park Konstruktorów.

Obiekt powstanie dzięki współpracy i wspólnemu rozpoznaniu potrzeb branż kreatywnych przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Projekt o wartości 44,221 mln zł netto, w 85 proc. zostanie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach kolejnego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pozostałe środki i wartości w ramach umowy partnerskiej wnoszą Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (w postaci nieruchomości) i Miasto Gdynia. Rozpoczynające się właśnie prace, wartości 16,4 mln zł netto, obejmą kompleksową modernizację budynku w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz