Prawybory w Chojnicach - GazetaKaszubska.pl

Prawybory w Chojnicach

W majówkę, a dokładnie 1 maja br w Chojnicach odbyły się prawybory. Zorganizowało je Stowarzyszenie „Projekt Chojnicka Samorządność”. Prawybory odbywały się od godziny 10. 00 do 17. 00 na chojnickim pięknym rynku.
Prawybory w Chojnicach Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
06 maja 2014r.

W tym czasie w Chojnicach gościli liczni pomorscy kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Praktycznie były reprezentowane wszystkie liczące się środowiska polityczne współczesnej Polski. Po godzinie 14. 00 rozpoczęła się debata liderów list wyborczych, w tym z udziałem Janusza Lewandowskiego i Anny Fotygi. Debatowano głównie nad stanem Unii Europejskiej i wizją jej dalszego rozwoju.

Frekwencja w prawyborach nie była imponująca, ale warto odnotować udział 315 osób. Wielu Chojniczan, w tym wyborców PO, wybrało majówkę nad jeziorem Charzykowskim, gdzie rozpoczęto sezon żeglarski. Wielu Chojniczan potraktowało prawybory raczej jako rodzaj zabawy.

Zgodnie z przewidywaniami wyraźny sukces odniosły listy koalicji rządzącej PO-PSL. Tym razem bardziej zmobilizowali się sympatycy PSL (93 do 88).

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: , ,
 
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Tadek pisze:

    Obawiam się, że za frekwencję możne winić weekend majowy ;(

Dodaj komentarz