Skatepark w Gdyni. Rozpoczęto prace budowlane

15 kwietnia 2014r. | Drukuj

Miłośnicy deskorolek, rowerów i rolek nareszcie będą mieli w Gdyni skatepark z prawdziwego zdarzenia. Na Skwerze Sue Ryder już trwają prace budowlane.

mat. prasowe

mat. prasowe

Będzie to najprawdopodobniej drugi największy skatepark w północnej Polsce. Jego powierzchnia wyniesie około 1500 m². Skatepark będzie składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to bowl zbudowany z trzech niecek. Będzie on służył do akrobacji na deskorolce i BMX-ach. Druga część tzw. streetowa będzie składać się z elementów przypominających przeszkody, które spotykamy w mieście.

Fundatorem i wykonawcą projektu jest Andrzej Buczek, prezes AB Inwestor. Miasto użyczyło ziemie pod inwestycję oraz przekazało dotację na budowę w wysokości 500 tys. złotych. Po opracowaniu projektu oraz uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, inwestor założył fundację „AB Inwestor Skatepark Gdynia”. W  jej zarządzie zasiadają skaterzy, którzy będą zarządzać tym obiektem.

Prace budowlane rozpoczęły się 3 kwietnia, a uroczyste otwarcie obiektu planowane jest latem. Korzystanie ze skateparku będzie bezpłatne.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz