Kaszubski odwrócony dom w Chinach zdobywa popularność

30 marca 2014r. | Drukuj

Kaszubski odwrócony dom, który dzięki zaangażowaniu polskich przedsiębiorców powstaje w Chinach,  już staje się atrakcją turystyczną znaną na świecie. Trafił do przeglądu najciekawszych zdjęć tygodnia wg redakcji Le Figaro Magazine – sobotniego dodatku największego francuskiego dziennika. Opisały go także media anglojęzyczne. Zdjęcia wykonał reporter agencji Reuters Carlos Barria.

fot. Le Figaro

fot. Le Figaro

Kopia słynnego domu postawionego na głowie, który od kilku lat jest turystyczną atrakcją Kaszub w Szymbarku, stanęła w parku rozrywki w chińskim Szanghaju. Obok domu zbudowano także kaszubską karczmę z pruskiego muru. Jest to kopia budowli niedawno przeniesionej i zrekonstruowanej w skansenie słowińskim w Klukach.

– Do tego przedsięwzięcia namówili nas sami Chińczycy, którzy kilkakrotnie gościli w Polsce. Zbudowaliśmy karczmę i dom na głowie w parku etnograficznym, który pokazuje różne światowe atrakcje. Jest zlokalizowany na przedmieściach Szanghaju, 80 km od centrum miasta – wyjaśnia Grzegorz Sojda, przedsiębiorca z Łeby, który jest pomysłodawcą projektu. – Będzie to spora atrakcja dla Chińczyków, którzy nam pomagali w tej inwestycji i udostępnili działkę. Warto dodać, że park jest państwowy i stanowi jedną z większych tego typu inwestycji w Chinach – mówi Łebianin.

Oficjalne otwarcie atrakcji zaplanowano na ostatnie dni kwietnia.

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze