Podtrzymany wyrok skazujący dla słupskiego policjanta

14 marca 2014r. | Drukuj

Sąd Okręgowy w Słupsku utrzymał wyrok skazując dla policjanta, który jadąc na sygnale radiowozem przyczynił się do wypadku, w których zginęły dwie osoby. Biorąc pod uwagę, że policjant był na służbie, sąd nadzwyczajnie złagodził karę wymierzając funkcjonariuszowi jedynie trzy tysiące złotych grzywny.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Po prawie trzech i pół roku zakończyła się sądowa batalia w sprawie wypadku radiowozu i taksówki, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w centrum Słupska. Zdaniem sądu pierwszej instancji do wypadku przyczynił się  policjant, który jechał radiowozem na sygnale. Sąd wziął jednak pod uwagę, że policjant wykonywał swoje obowiązki i nadzwyczajnie złagodził karę, wymierzając mu jedynie trzy tysiące złotych grzywny. Z łagodnym wyrokiem nie zgadzała się rodzina taksówkarza, który zginął w wypadku. Z wyrokiem skazującym nie mógł  pogodzić się także policjant, który czuje się niewinny. Ostatecznie sąd okręgowy w Słupsku uznał apelację  za bezzasadną i utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.

– Oskarżony nieumyślnie przyczynił się do wypadku  przekraczając dozwoloną prędkość. Tym samym pozbawił się szansy na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze aby uniknąć wypadku – mówi Jadwiga Miklińska, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku.

Do tragicznego wypadku doszło jesienią 2010 roku. Szeroką wylotową trasą ze Słupska w kierunku Szczecina pędziły na sygnale cztery radiowozy. Policjanci zostali wezwani na interwencji w podsłupskiej wsi Bolesławice, Na jednym ze skrzyżowań wprost przed pędzący radiowóz wyjechała taksówka. W wypadku zginęli kierowca i pasażerka taksówki. Poważne obrażenia odnieśli także dwaj policjanci.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz