Proces w sprawie pobicia meksykańskich marynarzy

23 grudnia 2013r. | Drukuj

Dziś w Gdyni rozpoczyna się proces pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy zostali oskarżeni o pobicie meksykańskich marynarzy na gdyńskiej plaży.

GK

GK

Do bójki doszło 18 sierpnia przed meczem Arki Gdynia z Ruchem Chorzów. Zatrzymanych zostało siedmiu pseudokibiców w wieku od 19 do 33 lat, którzy trafili do aresztu. Stamtąd zostaną przetransportowani na salę rozpraw. Oskarżeni to mieszkańcy województwa śląskiego. Prokuratura zarzuca im udział w pobiciu dwóch obywateli Meksyku. Poszkodowany został także Polak. Całemu zdarzeniu przyglądali się plażowicze, którzy jednak bali się interweniować. Oskarżonym mężczyznom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Na razie nie wiadomo, czy w gdyńskim sądzie zeznawać będą poszkodowani marynarze. O tym czy zostaną wezwani zdecyduje sąd. Mogą nie zostać wezwani z powodu ich nieobecności w kraju.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz