Stop dopalaczom. Akcja człuchowskiej policji

08 listopada 2013r. | Drukuj

Wczoraj podczas dni otwartych w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie policjanci przeprowadzili akcję „Stop dopalaczom”. Policjanci razem z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Miejskiej Komisji d.s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozdawali rodzicom ulotki i informowali o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Policjanci przygotowali również prezentację multimedialną.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

W ostatnim czasie szczególną uwagę media poświęcają problematyce substancji, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków, o których mówi się „dopalacze”. Niestety substancje te cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Dlatego też, aby wyjść naprzeciw pojawiającym się zagrożeniom wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie miała miejsce akcja pod nazwą „Stop dopalaczom” adresowana do rodziców. W tym dniu miał miejsce „Dzień otwartej szkoły”, gdzie rodzice przychodzą do wychowawców swoich dzieci celem pozyskania informacji na temat funkcjonowania dziecka w szkole.

W ramach akcji poprzez przygotowaną prezentację multimedialną apelowano do rodziców o zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy, na które narażone są również dzieci. Zwrócono uwagę na formy występowania dopalaczy, na ich działanie na organizm. Apelowano do rodziców aby zwrócili uwagę na różnego rodzaju przedmioty, które mogą znaleźć się w otoczeniu dziecka: lufki, woreczki strunowe, itp. Rodzice otrzymywali ulotki związane z tematyką dopalaczy.

Organizatorami akcji były: Komenda Powiatowa Policji Człuchowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Człuchowie, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Człuchowie.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. dopalacze pisze:

    stanowcze NIE dla dopalaczy

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze