GK

W Lęborku powstaje Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości. Do dyspozycji nowych przedsiębiorców będzie kilka kompletnie wyposażonych pomieszczeń biurowych oraz sala konferencyjno-szkoleniowa.

GK
GK

Ruszyły prace budowlane w budynku dawnego „ZWARU”, których efektem będzie stworzenie nowoczesnych i w pełni wyposażonych biur na potrzeby nowych lub od niedawna działających  firm. Wszystko to za sprawą udziału miasta Lęborka w projekcie „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach.

Budową inkubatora zajmuje się firma PPUH Hryn-Bud Adam Hrycyk z Mostów. Zakres prac na III piętrze i parterze o łącznej powierzchni 681,87 m2  to gruntowny remont pomieszczeń przyszłego inkubatora, wymiana okien, instalacji wewnętrznych, montaż kolektorów słonecznych, wykonanie wentylacji mechanicznej i instalacji oddymiania. Dodatkowo cały budynek zostanie docieplony (pow. elewacji 2200 m2, dachu 1550 m2). Koszt wykonania remontu to 2.279.190 zł. Prace mają zostać ukończone do 30 kwietnia przyszłego roku.

Projekt w którym Lębork bierze udział w wysokości 75% jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, – Oś Priorytetowa 1-Rozwój i Innowacje w MŚP, Działanie 1.5 Regionalna Sieć Transferu Rozwiązań Innowacyjnych, Poddziałanie 1.5.1 – Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, natomiast pozostałe 25% to wkład własny Gminy Miasta Lębork.

Obecnie w budynku działa wiele organizacji pozarządowych i firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.