Bieg Uliczny św. Jakuba w Lęborku [ZDJĘCIA]

30 lipca 2013r. | Drukuj

Rekordowa liczba zawodników wzięła udział w XIII Biegu Ulicznym św. Jakuba. 432 biegaczy w upalnych warunkach ścigało się na trasie wyznaczonej ulicami miasta. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Grycko z Władysławowa.

Agnieszka Gortel-Maciuk - Bieg Uliczny św. Jakuba

fot. Kuba Urbański / GK

Zwycięzca finiszował z czasem 31,24 min., za co otrzymał puchar i nagrodę pieniężną 1200 zł. Drugi był Piotr Drwal (LKS Jantar Ustka – 31:32) a trzeci na mecie Radosław Dudycz (KS Team Run Gdańsk – 31:39).

Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła 36-letnia Agnieszka Gortel-Maciuk, która ukończyła bieg z czasem 35.42 min. Trasę pokonał także Witold Namyślak. Burmistrz Lęborka na metę dotarł w czasie 1 godziny, 9 minut i 20 sekund. Najstarszym biegaczem był się 71-letni Tomasz Marx z Gdańska.

Bieg Uliczny św. Jakuba to największa cykliczna impreza sportowa w mieście. Bieg jest przeprowadzany ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i liczy cztery okrążenia.

Klasyfikacja biegu jest dostępna pod adresem:

http://www.maratonczyk.pl/wyniki_2013/bieg_sw_jakuba_lebork_open.pdf

Galeria

fot. Kuba Urbański / GK


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz