Łeba zachęca do bezpłatnego zabierania piasku z plaży

17 lipca 2013r. | Drukuj

Piasek w Łebie jest wyjątkowy dzięki swojej niespotykanie jasnej barwie oraz niezwykle drobnym i krystalicznym kształcie. Ponieważ w kurorcie jest go aż za dużo, miasto zachęca do bezpłatnego zabierania piasku na własne potrzeby.

fot. UM Łeba

fot. UM Łeba

– W Łebie piasku mamy w nadmiarze, gdyż jest on naturalnie przesypywany z Wydm w Słowińskim Parku Narodowym do morza, a następnie wypłukiwany na zachodnią stronę plaży w Łebie. W następnej kolejności dzięki częstym wiatrom w naszej okolicy przedostaje się on do kanału, co powoduje spłycanie kanału i konieczność pogłębiania wejścia do portu – mówi Paweł Dąbrowski, asystent burmistrza Łeby.

Piasek można pobierać z plaży zachodniej B, tuż przy przy falochronie zachodnim. Jedyną opłatą, którą się ponosi pobierający to koszt 82 zł za znaczek skarbowy, przy złożeniu wniosku do Urzędu Morskiego w Słupsku oraz ewentualny koszt transportu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Łebie.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz